Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
logo_lrnp.jpg
2014-02-03 |
 Autor:

Efektywna komunikacja to podstawowy element procesu pomagania. Ważna jest tutaj umiejętność uważnego słuchania pacjentki – w taki sposób, by okazać jej zainteresowanie oraz przekonać ją, że została wysłuchana i dobrze zrozumiana.
 
2014-02-07 |
 Autor:

W pomaganiu ofiarom przemocy w rodzinie niezbędne są zaangażowanie, troska i empatia oraz wiedza na temat prawnych aspektów przeciwdziałania przemocy. Istotne okazują się także: możliwość pracy zespołowej, wsparcie ze strony przełożonych i kolegów z pracy, możliwość współpracy z innymi służbami zajmującymi się pomocą w sytuacji przemocy w rodzinie.
 
2014-02-10 |
 Autor:

Nawet niewielka pomoc udzielona w sytuacji krytycznej ma o wiele większe znaczenie niż pomoc wszechstronna, ale udzielona później. Uważne słuchanie ze zrozumieniem – bez oceniania i udzielania pośpiesznych rad! – może przywrócić rozmówcy wiarę we własne możliwości i zdolność działania.