Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
logo_lrnp.jpg

O „Lekarzu, reaguj na przemoc!” w serwisie Kafeteria.pl

2013-12-09
 | Autor: Redaktor


„Istotne jest to, by wiedzieć, jak właściwie reagować wobec czyjejś krzywdy. Tę kwestię porusza kampania społeczna «Lekarzu, reaguj na przemoc!», której celem jest zapoznanie przedstawicieli ochrony zdrowia z procedurą «Niebieskie Karty» oraz psychologicznymi aspektami przeciwdziałania przemocy” – informuje portal Kafeteria.pl, internetowy magazyn dla kobiet.

Portal wyjaśnia cele kampanii  „Lekarzu, reaguj na przemoc!” oraz pisze o zobowiązaniach lekarzy wynikających z Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. „Lekarze mają […] obowiązek reagowania w sytuacji, kiedy u swojego pacjenta rozpoznają pobicie, znęcanie się lub depresję, która swoje źródło może mieć w przemocy psychicznej” – zauważają autorzy artykułu.

Portal odsyła na stronę internetową „Lekarzu, reaguj na przemoc!” oraz zachęca do obejrzenia filmu instruktażowego dla lekarzy. Cały artykuł można przeczytać tutaj.